Освітяни Великої Британії протестують проти економії

24.10.2014 18:20

У суботу 18 жовтня 2014 року до 90 тисяч членів профспілок Великої Британії, у тому числі представники Національної асоціації шкільних вчителів – Спілки жінок-вчителів та Національної профспілки вчителів  вийшли на вулиці Лондона, щоб виступити проти заходів жорсткої економії. 
Організував акцію протесту Британський конгрес профспілок, повідомляє Міжнародний відділ ЦК Профспілки освітян України. 

Учасники маршу – представники різних галузей та секторів економіки, їхні друзі та члени їхніх сімей – об’єдналися під лозунгом «Британія потребує підвищення заробітної плати», щоб висловити своє обурення і занепокоєння соціально-економічною політикою уряду. Їхньою метою було привернути увагу політиків та громадськості до скорочення реальних зарплат, значного збільшення бідності, зростання кількості безпритульних.
Марш центральними вулицями Лондона завершився мітингом в Гайд-парку. Серед тих, хто виступив перед його учасниками була і генеральний секретар Національної профспілки вчителів, президент Європейського комітету профспілок освіти Крістін Бловер.
Національна профспілка вчителів: жодної голодної дитини в школах!
«Вчителі відмічають зростання кількості дітей, які приходять до школи голодними, що впливає на їхню здатність навчатися, – зазначила Бловер у своєму виступі. – Благодійні організації, які роздають їжу, не можуть замінити адекватного доходу сім'ї. Діти повинні бути впевненими, що їхні батьки можуть дозволити собі прогодувати, одягти і обігріти їх.» 
Під час мітингу були роздані тисячі примірників маніфесту НПВ «Підтримай освіту».
Національна асоціація шкільних вчителів: криза в залученні та утриманні вчителів
Національна асоціація шкільних вчителів – Спілка жінок-вчителів також підтримала акцію. «Вчителі, як й інші працівники, розчаровані й обурені після чотирьох років скорочення зарплат», – заявила генеральний секретар асоціації Кріс Кітс. 
«Останні незалежні звіти показали, що понад 50 відсотків вчителів були змушені істотно знизити витрати на предмети першої необхідності, в тому числі продукти харчування, а більше 30 відсотків живуть на кредити і позики.»
Вона зазначила, що особливо страждають молоді вчителі, які, окрім скорочення зарплати і збільшення пенсійних внесків, зіштовхуються з необхідністю виплачувати кредити на навчання. Скорочення заробітної плати спричиняє кризу в залученні та утриманні викладацьких кадрів, додала вона.
Крім того, вчителі стурбовані жахливими наслідками соціально-економічної політики для дітей і молодих людей, яких вони навчають. Бідність і бездомність мають безпосередній вплив на успішність, зазначила Кітс.
Інтернаціонал Освіти: ніхто не може навчати на голодний шлунок 
Інтернаціонал Освіти рішуче підтримує боротьбу своїх британських членських організацій за забезпечення якісної освіти в своїй країні. 
«Ми закликаємо державні органи влади забезпечити гідні умови праці і життя для вчителів і тих, хто навчається, – заявив генеральний секретар Інтернаціоналу Фред ван Левен. Також він підкреслив, що ніхто не може навчати, чи навчатися належним чином, якщо думки зайняті тим, як звести кінці з кінцями, вгамувати голод чи зігрітися.