Уроки мужності, але без звітності

16.08.2014 14:26

В нинішніх умовах, в нашій державі патріотизм вийшов на небувалий щабель. І це природньо. Як, ми вже розповідали перший урок у школах пройде на тему "УКРАЇНА - ЄДИНА КРАЇНА"

Крім того, Міністерство освіти і науки України рекомендує учителям активно проводити уроки мужності, які стануть фундаментом формування у дітей та молоді сучасної національної ідентичності на кращих прикладах мужності і звитяги, виявлених нинішніми захисниками Батьківщини, на героїці сучасної боротьби за незалежність і цілісність держави. Про це йдеться у лист МОН від 13.08.2014 № 1/9-412, за підписом заступника міністра овіти Павла Полянського

Темами цих уроків мають бути мужність українських військових та добровольців, їх вірність Присязі українському народові, готовність віддати життя за мир і спокій в Україні, а також героїзм простих українців, які з перших днів антитерористичної операції допомагають забезпечувати війська захисним спорядженням, ліками, продовольством та, не зважаючи на ризик, вивозять їз захоплених міст і сіл мирних громадян. Варто згадати і про українців, які приймають у себе родини, що вимушені покинути свої рідні домівки.

Лейтмотивом уроків має стати любов до України, самовідданість і патріотизм її захисників, активна громадянська позиція українців, особиста відповідальність за долю держави.

Форми проведення уроків мужності можуть бути різноманітними, на вибір навчального закладу: зустрічі з учасниками бойових дій, волонтерами,  відвідання військовослужбовців, які отримали поранення внаслідок виконання бойових завдань у рамках проведення заходів антитерористичної операції та проходять реабілітацію, виступи дитячих творчих колективів, написання листів солдатам у рамках Всеукраїнської акції «Лист пораненому», що триває.

Всі заходи мають враховувати вікові та психологічні особливості дітей.

Окрім того, Міносвіти радить розміщувати анонси про проведення уроків мужності на офіційних сайтах органів управління освітою, навчальних закладів.

В той же час, як сказано у самому тексті та повторив Павло Броніславович на своїй сторінці у facebook, проведення уроків мужності не передбачає зворотного звітування про кількість таких заходів та навчальних закладів, в яких вони будуть проведені, кількості учнів, які візьмуть у них участь. Не потрібно надсилати жодних «звітів про виконання» щодо цього до МОН, але також це стосується усіх інших освітянських щаблів. 

Цікаво, а як буде насправді?