Яценюк проти збільшення навантаження вчителів, але за зміни

02.10.2014 17:32

«У цих доволі непростих умовах у конфлікті між Міністерством фінансів і Міністерством освіти і науки я стою на боці розуму і мудрості, а значить - на боці Міністерства освіти», – наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в четвер, 2 жовтня, під час зустрічі зі студентами і викладачами Київського університету ім. Бориса Грінченка напередодні Дня учителя.

«Коли була дискусія в стінах Уряду, що нам треба збільшити навантаження на вчителя, не підвищуючи заробітну платню, ця дискусія закінчиться тим, що ми ще втратимо більше молодих вчителів. Просто не будуть ходити працювати. Тому зміна системи і реформа системи оплати праці. Хто краще працює, той більше заробляє. Все дуже просто. Хто гірше працює, або менше заробляє, або шукає собі іншу роботу. Це справедливо, принаймні, і це правильно», - говориться на сайті Уряду

«Розуміємо, що студент, який отримав навчання і став вчителем, на другий день після того, як працевлаштувався в школу, шукає іншу роботу, бо він не може прожити за 1400 гривень», - сказав він. Нагадаємо, що Арсеній Петрович нині зареєстрований, як кандидат у народні депатути України на позачергових виборах до Верховної Ради України 26 жовтня 2014 р. 

Він зазначив, що у сфері освіти необхідно провести дуже багато змін. Проблема, за його словами, «не в тому, що нікому вчити, а в тому, що немає за що вчити".

Арсеній Яценюк нагадав, що вже ухвалений Закон «Про вищу освіту». Його основні функції - зв'язок ринку праці з ринком освіти, природний відбір кращих вищих навчальних закладів, можливість держави давати замовлення під ті навчальні дисципліни і під ті сектори економіки, які потрібні в майбутньому, забезпечення реальної автономії вищих навчальних закладів.

Тепер, за словами Глави Уряду, Кабінет Міністрів разом із викладачами має розробити законопроект «який би концептуально змінив підходи в середній і дошкільній освіті»: «Вчителі, учні і батьки повинні відчути і зрозуміти мотивацію нової якості середньої освіти. Ми не можемо мати гарну надбудову вищої освіти, не маючи фундаменту».

Арсеній Яценюк також нагадав, що під час обговорення змін до податкового законодавства вносилися пропозиції перевести на загальну форму оподаткування дошкільні навчальні заклади, проте Уряд не прийняв цю пропозицію: «Зараз навпаки треба стимулювати приватну ініціативу, яка буде давати ефективну і якісну дошкільну освіту. Хай працюють, нам потрібні розумні діти».

«Країна може творити звершення тільки тоді, коли є кому їх творити. Коли є люди, які знають, які вміють, бажають, яких ви навчили, яким ви заклали основи знань і сформували в тому числі особистість кожного. Від вас залежить формування особистості українців», - звернувся Глава Уряду до викладацького складу.