Безкоштовне харчування учнів 1-4 класів скасували

24.01.2016 15:26
У четвер, 21 січня, Кабінет міністрів України Постановою № 16  скасував безкоштовне харчування для школярів 1-4 класів з НЕ малозабезпечених сімей.
Згідно з рішенням Кабміну, тепер право на безкоштовне харчування в школах мають тільки діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних і інклюзивних класах, а також учні 1-4 класів з малозабезпечених сімей.
 
У рішенні Кабміну наголошується, що харчування решти школярів можуть фінансувати органи місцевого самоврядування з місцевих бюджетів.
 
Відзначимо, що згідно з рішенням уряду від 2 лютого 2011 року, безкоштовне харчування в школах надавалося дітям 1-4 класів незалежно від фінансового стану їх сімей.
 
Також Кабмін звільнив від плати за харчування дітей у дитячих садах як батьків, у яких сукупний дохід на кожного члена сім'ї не перевищує рівня прожиткового мінімуму, так і батьків дітей з малозабезпечених сімей.
 
Відповідне рішення закріплене урядовою постановою № 16 від 18 січня 2016 «Про внесення змін до Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість».