Діти працівників залишаться без новорічних подарунків

24.09.2014 16:46

Цього року Фонд соціального страхування не видаватиме дитячі новорічні подарунки, як це було багато років поспіль.

Раніше, з 2001 року, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», за рахунок коштів Фонду щорічно здійснювалося придбання дитячих новорічних подарунків.  

Нинішнього року з прийняттям Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення умов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 р. № 1166 було зменшено пропорцію розподілу внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.  

Як наслідок — очікується значне зменшення надходжень до бюджету Фонду. 

Тому, з метою затвердження збалансованого бюджету Фонду на 2014 рік, Правлінням Фонду 30 травня 2014 року затверджено зміни до кошторисів програм відділень Фонду щодо відновлення здоров’я застрахованих осіб і членів їх сімей на 2014 рік.

Відповідно до цього, коштів на фінансування позашкільного обслуговування, у тому числі придбання дитячих новорічних подарунків, у 2014 році не передбачено. Головна причина - такі виплати на являються страховими. 

Для порівняння, у 2012 р.  на придбання дитячих новорічних пода­рунків було спрямовано 95,5 млн гривень. А в минулому році було закуплено 4 374 428 новорічних подарунка.

Більш того, Мінсоцполітики опублікувало проект Закону "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування" за яким планується  створити з 1 січня 2015 року єдиний Фонд соціального страхування України (далі – Фонд), об`єднавши в ньому решту фондів соцстраху