Депутати і Кабмін дали 180 млн. грн. на підручники

17.07.2015 17:02
У пятницю 17 липня 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (щодо збільшення видатків на забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх шкіл за рахунок економії грошових коштів на оплату праці та соціальне забезпечення народних депутатів України). Законопроект за поданням групи народних депутатів:  Світлани Войцеховської,  Павла Пинзеника, Володимира Арешонкова, Олега Купрієнка,  Дмитра Лубінця,  Ірини Єфремової,  Павла Кишкаря та голови Комітету ВР з питань науки та освіти Лілії Гриневич підтримали 262 народних депутатів.
Прийняття цього закону дозволяє цільове використання зекономлених внаслідок фактичного зменшення заробітних плат та витрат на соціальне забезпечення народних депутатів України бюджетних коштів на фінансування цільової освітньої програми.
 
Зекономлені народними депутатами кошти у розмірі 131 000,00 тис. грн, будуть направлені на фінансування програми з забезпечення підручниками і посібниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів із числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» і національних меншин. Збільшення бюджетного фінансування вказаної програми дозволить забезпечити безкоштовність та доступність загальної середньої освіти та надасть підтримку найбільш соціально незахищеним групам учнів. Крім того, сюди буде додано кошти за рахунок скорочення видатків на Кабмін на суму 49 млн. гривень“, – прокоментувала подію Лілія Гриневич у Фейбуці.