Карантин майже в усіх школах України

31.01.2016 11:24

Карантин або, точніше, обмежувальні заходи у школах України тривають вже два-три тижні (з 15-19 січня).

Однак після того, як міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі заявив про те, що в Україні епідпоріг перевищено в 18 областях країни та почалася епідемія грипу, заговорили про наступне подовження карантину.

Карантин у школах Полтави, Чернівців, Луцька та Києва продовжили до 7-8 лютого, а у Запоріжжі - на невизначений термін.

Голова Дарницької РДА в місті Києві Геннадій Сінцов повідомив у своєму Facebook про те, що карантин у школах Києва продовжено до 8 лютого.

"Ще тиждень карантину! Діти в школу підуть не раніше 08.02.2016", - написав він.

З метою недопущення поширення гострих респіраторних захворювань перший заступник Луцького міського голови Тарас Яковлев підписав розпорядження, яким продовжено карантин в усіх загальноосвітніх школах та позашкільних навчально-виховних закладах міста до 7 лютого 2016 року.

За інформацією Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради школи відновлять роботу після особливого розпорядження мера. Скільки саме триватиме карантин невідомо.  Також на невизнчений термін продовжено карантин і в школах Тернополя ще 22 січня.

У школах Львова, Кам’янця-Подільського та Черкас буде продовжено карантин принаймні до 2 лютого включно. Про це повідомив міський голова Михайло Сімашкевич.

 

Карантин у школах Луцька, Миколаєва та Харкова розпочався 27 січня

 Карантин у Харкові триватиме до особливого розпорядження Геннадія Кернеса. За словами першого заступника міського голови Ігор Терехов, епідемічний поріг в Харкові не перевищений, проте є хворі серед дітей і дорослих.

 

З метою недопущення поширення епідемії грипу та ГРВІ у школах Луцька з 25 січня також введено карантин.

"З метою недопущення поширення епідемії грипу і ГРВІ, мною прийнято рішення про введення з 25 по 31 січня карантин у школах міста", - написав на своїй сторінці в Facebook міський голова Микола Романюк.

У миколаївських дитячих садах і школах з 25 по 31 січня оголошено карантин. Призупинити навчальний процес довелося у зв'язку з наближенням рівня захворюваності на грип та ГРВІ до епідемічного порогу.

 

Від грипу вже померло 155 українців

За його словами в.о. голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Святослава Протаса з початку епідемічного сезону (з 28 вересня 2015 року) в Україні зареєстровано майже 3,1 млн людей, які перехворіли на грип та ГРВІ, а це майже 8% від загальної кількості населення.

"МОЗ створив оперативний штаб, який щодня моніторить ситуацію. Щодня до лікарень з грипом та ГРВІ звертаються 80 тисяч людей. Із них 65% - діти до 17 років. Найвищі показники у Києві (15,5%) та Київській області (11,5%). Найнижчі - у Закарпатській (4,8%) та Харківській (3,4%) областях. З початку епідсезону госпіталізовано 116 тисяч людей (4% від усіх захворілих)", - сказав Протас.

Він також поінформував, що епідемічний поріг перевищено у 18 регіонах країни.

Як повідомляв УНІАН, станом на 29 січня, за даними Міністерства охорони здоров'я, в Україні кількість померлих від грипу зросла до 155 осіб.