Конкурс "Учитель року-2014" за новими правилами

16.10.2013 17:34

Конкурс «Учитель року – 2014» буде без творчого завдання. Практичну роботу організаційний комітет вирішив замінити на тестування з фахової майстерності. Його проведуть у відбірковому етапі конкурсу.

Окрім того, в навчальному 2013/2014 роках для учасників конкурсу «Учитель року» запроваджуються нові конкурсні випробування. Зокрема вдосконалення навичок використання інформаційно-комунікаційних технологій. Адже вчителю важливо вміти структурувати інформацію, оформлювати її, використовувати авторські ілюстрації, дотримуватись єдиного стилю та оригінальності та сприяти оптимізації навчального процесу.

Ще одне нове випробовування – «Інтернет-ресурс» передбачає знайомство з новими технологіями, новими методиками й авторськими напрацюваннями, що втілюються на практиці.

А от яке перше враження формується про вчителя, як можна розповісти про свої таланти чи креативність -  журі конкурсу дізнається після проведення учасниками «Самопрезентації».

Нагадаємо, в Україні розпочався перший, районний і міський етап конкурсу «Учитель року». Він триватиме до 29 листопада.

У 2013/2014 навчальному році учителів року обиратимуть у п’яти номінаціях: «Директор школи», «Трудове навчання», «Світова література», «Початкова школа», «Географія».

Ті, хто змагатимуться за почесні титули, мають продемонструвати журі володіння інформаційно-комунікаційними технологіями, розуміння особливостей сучасних світових педагогічних систем, вміння орієнтуватися в нюансах нових Державних стандартів і реформування української освіти. Також учитель має бути творчим і відкритим для неформального позашкільного спілкування з учнями.

Нагадаємо, що фінали всеукраїнського конкурсу відбуватимуться в невеличких містах, а не в обласних центрах, як раніше. Таким чином найкращого «Учителя початкових класів» назвуть у Золотоноші Черкаської області, «Трудового навчання» – в Білій Церкві Київської області, «Світової літератури» – в Іллічівську Одеської області, «географа» – в Первомайську Миколаївської області. «Директора школи» обиратимуть у Світловодську Кіровоградської області.