Літо - пора переглянути фільми про школу

16.06.2014 17:13

Почато літніх канікул з плавним переходом у відпустку - це, нгапевно, найбільш жаданий час для освітян та учнів і студентів. Адже попереду багато часу не лише відпочити, але й деще переосмислити - морально підготуватись до нового навчального року. 

Цьому багато в чому допоможе спокійни й перегляд гарних фільмів про школу. Сайт life.obozrevatel.com. підготував список з 10 найкращих фільмів про школу. В ньому три американські, французька та шість радянських фільмів. 


Найстаріший фільм "А якщо це любов?". Він вийшов на екрани в 1961 році.

Шкільні педагоги аналізують любовну історію, коли школярка (головна героїяня) прогулялась з однолітком у ліс. Її всі осуджують. Але ч

и потрібно було це робити? А головних ролях Андрій Миронов, Жанна Прохоренко, Євген Жариков, Олександра Назаровата інші.
 
Ну, а фільм 1968 року "Доживем до понедельника" знають багато глядачів. В ньому класний керівник 9 "В" класу, вчитель історії Мельников. Він - спокійна і відповідальна людина, що любить свою роботу та дітей. Він розуміє, що справжній педагог повинен не тільки захопити учнів своїм предметом, дати їм необхідні знання, але і зробити з них хороших людей: чесних, порядних і людяних.
Мельников готовий вчити і вчитися сам, він багато розмірковує, суворо й вимогливо запитує.
 

Серед інших радянських фільмів назвемо наступні: 

мелодрама "Вам і не снилося" (1980 р.) 
Школярі Роман і Катя тягнуться один до одного з усією безоглядністю першого кохання. Мати Каті дуже щаслива в другому шлюбі і у осяяння цього щастя добре розуміє дочку. Роман знаходить підтримку у батька, давно й сумирно люблячого Катину маму. Але поруч ходять люди, які нічого не знають про любов.
 
драма "Опудало"   ("Чучело") 1983 р., в  якому знялася юна Кристіна Арбакайте
 
 Нестандартні педагогічні методики використовує молода вчителька літератури у фільмі  "Ключ без права передачі": запрошує свій клас до себе в гості, веде з дітьми відверті бесіди, тримає себе з ними на рівних. Колеги несхвально висловлюються про її методи, якої виросли діти, за образним висловом однієї з вчительок, вручили "ключ" від серця класу, без права передачі будь-кому іншому. Образ вчительки абсолютно неоднозначний, втім, як і весь фільм. У цьому, напевно, і є секрет чарівності Дінари Асановой як режисера.
 
У фільмі 1978 року "Коли я стан велетнем"  постає юний Михайло Єфремов в  образ ріадянського школяра, благородного і артистичного Петі Копєйкіна, сучасного лицаря, який бореться за справедливість. 
 

Дещо по-іншому малюють шкільне життя сучасні американські фільми: 

мелодрама "Поспішай кохати" (2002 р.) 
Лендон Картер - кумир своєї школи, він незалежний, гарний і твердий до ізгоїв. І звичайно, він не помічає непоказну Джеймі, що думає тільки про навчання. Після чергової безглуздої витівки Картера змушують займатися зі студентами й грати в шкільній п'єсі.
Тут вже йому не обійтися без допомоги скромної відмінниці. Джеймі погоджується допомогти Лендону, але тільки якщо він пообіцяє, що не буде закохуватися в неї. Самовпевнений хлопець охоче дає клятву, але незабаром він переконається, що стримати її буде дуже непросто.
 
комедія 1996 р. "Загадай бажання"
Відомий вислів "побувати в чужій шкурі" старанна учениця випробувала на собі в прямому сенсі. Вона переселилася в тіло своєї сестри Алекс, сучасної дівчини і відомої модниці, якій Хейлі дуже заздрила. А Алекс побувала в шкурі Хейлі. І ось сором'язливою і замкнутої Хейлі доводиться підтримувати імідж товариською сестри, в той час, як Алекс бореться з математикою і нудними науковими проектами. Сестри починають розуміти проблеми і недоліки один одного.
 
Хроніка трьох тижнів з життя кількох вчителів середньої школи, адміністраторів та студентів очима позаштатного викладача постає у драмі "Вчитель на заміну"  (2011 р.)
 
Проблеми сучпасних підлітків піднімає французька драма  "Клас" (2008 р.) 
Франсуа і його колеги-вчителі готуються до нового року в середній школі в неблагополучному районі. Він не зарозумілий і не дуже строгий, його екстравагантна прямота часто шокує учнів. Але його педагогічна етика зазнає випробування, коли учні починають ставити під питання його методи викладання ...