Лікарчук - не корупціонер, на відміну від його заступників?

23.07.2015 11:30

Депутат від "Народного фронту" Антон Геращенко вранці у четвер 23 липня в ефірі телеканалу "112 Україна" повідомив, що у правоохоронних органів немає претензій до директора Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ігоря Лікарчука:
"Я не знаю, на скільки відсотків був оновлений УЦОЯО, якщо там працювали люди, які працювали при Табачнику, при інших міністрах, та був збережений дух корупції, то навіть при абсолютно чесній людині, якою є пан Лікарчук, і, наскільки мені відомо, до нього претензій у правоохоронних органів немає, то, якщо є його заступники, які ставили перед собою завдання наживи, от ми отримуємо такий результат", - заявив він.

Також на захист Ігоря Леонідовича ще раніше стали міністр освіти і науки України Сергій Квіт, його перший заступник Інна Совсун, голова Комітету ВР з питань науки і освіти Лілія Гриневич, керівники ВНЗ. Тему активно обговорювали в соціальних мережах Інтернет.  

Крім того, ще у середу 22 липня директори регіональних центрів оцінювання якості освіти звернулись до Президента України Петра Порошенка з листом на підтримку Ігоря Лікарчука: 

 
“Високоповажний пане Президенте!
 
Ми, директори регіональних центрів оцінювання якості освіти, звертаємося до Вас з приводу заяв і дій, які були вчинені 21.07.2015 Генпрокуратурою в Українському центрі оцінювання якості освіти. Посадових осіб центру звинуватили у несанкціонованому втручанні до бази даних учасників зовнішнього оцінювання.
 
Система ЗНО, запроваджена у 2007 році, стала єдиним прозорим механізмом, який працює і діє упродовж усіх років свого існування, доводить свою прозорість, ефективність, спроможність, значущість: надає молодому поколінню віру в дотримання правових стандартів нашої держави. Гучні заяви під час вступної кампанії не лише дискредитують діяльність Українського центру, а й ставлять під загрозу курс на позитивні зрушення в галузі освіти України. Соціологічні опитування, відгуки абітурієнтів, вчорашня реакція соціальних мереж – це свідчення суспільної довіри Українському центру оцінювання якості освіти та його керівництву.
 
За часів В.Ф. Януковича Лікарчука І.Л. було звільнено, однак вдалося зберегти систему ЗНО, хоч вона і не мала розвитку. З поверненням Лікарчука І.Л. на посаду директора УЦОЯО зроблено суттєві кроки в реформуванні і розвитку системи оцінювання.
 
Сьогодні звертаємося до Вас як до Гаранта прав і свобод громадян нашої держави з проханням зберегти систему ЗНО в Україні, надати можливість їй розвиватися та забезпечувати позитивні зміни та реформи в освітній галузі, а освітянам, які причетні до організації та проведення ЗНО, зокрема колективам Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, працювати на користь України. Просимо взяти під особистий контроль та забезпечити відкрите та справедливе розслідування ситуації, що склалася з УЦОЯО.
 
Засвідчуємо свою підтримку керівникам УЦОЯО, насамперед Ігорю Леонідовичу Лікарчуку, віримо, система ЗНО матиме розвиток та поширення в Україні. 22.07.2015.”


Наразі, реакція Президента невідома.