Міністерство, не ініціює шестиденки, бо для дітей це не дуже добре

23.08.2014 16:48

Як ми вже повідомляли, у пятницю 22 серпня 2014 року проходила традиційна серпнева Колегія Міністерства освіти і науки України щодо завдань на майбутній навчальний рік. 

Крім іншого, Міністр наголосив, що, внаслідок військових дій на Сході та обмеження фінансів й енергоносіїв, країну, в цілому, й освіту, зокрема, очікують серйозні випробування восени і взимку. Належить вирішити проблему економного витрачання коштів, енергетичних та матеріальних ресурсів.

Сергій Квіт також поінформував, що зараз у багатьох регіонах готуються рішення щодо можливих змін у структурі навчального року: «Йдуть розмови щодо шестиденного навчального тижня для шкіл. Міністерство, в принципі, у таких змін не ініціює, бо для дітей це не дуже добре. Але ми також розуміємо, що можуть бути різні ситуації з енергоносіями на місцях. І тому, якщо ситуація вимагатиме, то рішення прийматимуть місцеві органи влади». 

У зв’язку з цим, як наголосив Міністр, дії органів управління освітою та керівників навчальних закладів повинні узгоджуватися з батьківською громадськістю, відповідати чинному законодавству, санітарним нормам і правилам, а заходи, що вживатимуться, не призвели до надмірного фізичного та психологічного перевантаження учнів.