Мінфін хоче зменшити зарплати вчителів з 2015 року

04.09.2014 15:00

Більша ставка, більші класи і уряд  вирішує, які надбавки дати педагогам та де залишити школи. Який у нас цікавий уряд!

 

Урядові новації приведуть до зменшення зарплат вчителів шкіл та викладачів ВНЗ та масового закриття шкіл. 

 

Знову піднялось питання про зменшення заробітних плат вчителів та вихователів ДНЗ. На цей раз уряд вже говорить про навантаження в 20-22 години. І не зараз, а в 2015 році. 

Такі новації Міністерство фінансів хоче бачити в розробленому законопроекті «Про удосконалення норм законів з метою забезпечення фінансово-економічної стабілізації в Україні». Новий документ порушує гарантії надані педагогам  статтями 61 та 57 Закону України «Про освіту». 


Документом пропонується збільшення норми навчального навантаження учителів та керівників гуртків з 18 до 20 – 22 годин на ставку впродовж 2015-2016 років, а вихователів дошкільних навчальних закладів із 30 годин до 36 годин, впродовж 2015 – 2020 років.
Крім того, буде радикально зменшено кількість класів та, відповідно, заробітна плата вчителів у сільських школах. Це випливає з бажання збільшити мінімальну наповнюваність класів загальноосвітніх навчальних закладів у сільської місцевості з нинішніх пяти до  десяти учнів. Ще нещодавно урядовці говорили про її зменшення до 3 учнів. 

Крім того, нинішні урядовці напевно "хочуть залізти в кишеню педагогів" (вчителів та викладачів ВНЗ) ще більше. Вказаним законопроектом передбачається ручне регулювання Кабінетом Міністрів України питання виплати педагогічним і науково-педагогічним працівникам надбавок за вислугу років, наукові ступені і вчені звання, допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки, виплати щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків, встановлення доплат за класне керівництво, перевірку зошитів, завідування майстернями, навчальними кабінетами, навчально-дослідними ділянками; 

Також уряд прагне вдарити і по викладачам вишів через зміни до нового Закону України «Про вищу освіту». Вони спрямовані на погіршення умов праці науково-педагогічних працівників та навчання студентів, автономії вишів, матеріального та стипендіального забезпечення студентів, зокрема, з числа дітей-сиріт, матеріального забезпечення сільських молодих спеціалістів, виготовлення документів про освіту тощо

Крім того, проект Закону України передбачає ще більше підвищення страхового стажу, зниження розміру пенсій, збільшення стажу для призначення пенсій за вислугу років педпрацівникам, а також скасування норми про відрахування коштів на оздоровлення, на охорону праці. 

Уряд напевно також буде вирішувати де залишити школи, а де їх ліквідувати. Адже, територіальні громади не зможуть приймати рішення про реорганізацію та ліквідацію загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів тощо. 


ЦК Профспілки спрямовано відповідні звернення до Голови Верховної Ради України О.В. Турчинова, народних депутатів України, Голови Комітету Верховної Ради України Л.М. Гриневич, Кабінету Міністрів України, Федерації профспілок України з вимогою вжити заходів для недопущення прийняття закону «Про удосконалення норм законів з метою забезпечення фінансово-економічної стабілізації в Україні» у запропонованій Міністерством фінансів редакції.

 

Завантажити документи proekt_zakony.doc [188,5 Kb]turchinovy_list-1.doc [249,5 Kb]