Місцева влада не слухає МОН в питанні доплат в "складних умовах подолання воєнної агресії Росії та обмеженості фінансових і матеріальних ресурсів"

17.09.2014 15:43

Така думка випливає з тексту рішення колегії  Міністерства освіти і науки України. Нагадаємо, що вона проходила 22 серпня з  питання «Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти у 2013/2014 навчальному році та завдання на 2014/2015 навчальний рік». Однак підписано документ було лише нещодавно. 

Текст рішення традиційно починається з преамбули "заслухавши і обговоривши доповідь Міністра освіти і науки України С. М. Квіта, виступи голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Л. М. Гриневич, членів колегії та учасників дискусії, колегія відзначає, що у складних умовах подолання воєнної агресії Росії проти нашої держави та обмеженості фінансових і матеріальних ресурсів. 

Серед іншого освітнє відомство ставить собі в заслугу, що розпочато роботу з ліквідації корупційних схем відбору та друку шкільних підручників, реалізується курс на дебюрократизацію системи освіти через скасування низки нормативно-розпорядчих документів, 

Крім того, проголошено перше з пріорітетних завдань  недопущення збільшення норми педагогічного навантаження на ставку заробітної плати вчителів, викладачів, вихователів, керівників гуртків, інших педагогічних працівників, забезпечення збереження рівня оплати праці за класне керівництво, перевірку зошитів, завідування навчальними кабінетами, виробничими майстернями, розміру надбавок, винагороди та доплат, зокрема й за перевищення планової наповнюваності груп, вихователям, вчителям-логопедам (вчителям-дефектологам), музичним керівникам, інструкторам з фізкультури, помічникам вихователів дошкільних закладів тощо. Поетапне запровадження нового механізму оплати праці педагогічних працівників та спеціалістів закладів освіти з поступовим її підвищенням до європейського рівня;


Також дано доручення Департаментам освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій, іншим місцевим органам управління освітою, керівникам навчальних закладів вжити дієвих заходів для забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам навчальних закладів та установ освіти, не допускати примусового відправлення працівників у безоплатні відпустки, зменшення розміру надбавок за престижність праці педагогічним працівникам та за особливі умови роботи працівникам, зокрема й бібліотечним, інших виплат
Наголошено на необхідності дотримання трудових прав педагогічних та інших працівників, не допускати виконання ними функцій, не передбачених законодавством та трудовими угодами. 

Привернуто увагу на не допущенні закриття навчальних закладів без згоди громади, а також необхідності забезпечення підготовки матеріально-технічної бази навчальних закладів до роботи в осінньо-зимовий період тощо.

Відповідним департаментам міністерства доручено підготувати пропозиції щодо оплати праці за новою посадою асистента вчителя, а також запровадження умов оплати праці керівників навчальних закладів, учителів, вихователів, керівників гуртків, інших педагогічних працівників, які працюють у класах та групах з інклюзивним навчанням.

Також дано завдання вивчити питання щодо самостійного використання дошкільними, загальноосвітніми, позашкільними, професійно-технічними навчальними закладами коштів спеціального фонду та можливості їх розміщення в банківських установах, запровадження механізму фінансування за принципом «гроші ходять за дитиною».