На електронній базі шкіл приватна фірма заробила 13 млн. грн.

20.02.2016 15:06

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Міністерству освіти і науки України в десятиденний термін розібратися з ситуацією в ДП «Інфоресурс», за якої приватна компанія отримувала 13 млн грн на рік за доступ до електронної бази з питань освіти. Про це він заявив на засіданні уряду в четвер, 18 лютого.

Перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун під час засідання уряду повідомила, що ДП «Інфоресурс», що є адміністратором єдиної державної електронної бази з питань освіти, створене під час перебування на посаді міністра освіти і науки Дмитра Табачника, - повідомляє Урядовий портал. Вона наголосила, що база даних належить державі, а програмні засоби – приватній особі.  Університети, за словами Інни Совсун, сплачують цій приватній особі за доступ до бази 1,80 гривні за кожного студента за квартал.

скачанные файлы

 

Арсеній Яценюк полічив, що компанія за рік отримала 13 млн грн і планувала такі ж прибутки й цьогоріч: «Це що за таке програмне забезпечення за мільйон американських доларів?»

Він наголосив, що схожі схеми існували стосовно компанії ЄДАПС, проте завдяки Міністерству юстиції та Міністерству внутрішніх справ вони були ліквідовані.

Глава уряду доручив МОН у десятиденний термін розібратися з ситуацією щодо державного підприємства «Інфоресурс».

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів зазначила, що для того, щоб викорінити таку практику, три тижні тому уряд схвалив законопроект, згідно з яким закупівля і розробка будь-яких програмних продуктів за державні кошти передбачає їх передачу державі – уповноваженим органам прав інтелектуальної власності: «Тобто більше таких варіантів не буде, коли за державні кошти розроблятимуть програмне забезпечення, а власником будуть треті приватні особи».

Крім того, на засіданні уряду було ухвалене рішення про звільнення голови  Державної служби інтелектуальної власності за результатами службового розслідування.