Народні депутати прагнуть повернути учителям та бібліотекарям надбавки

02.09.2014 17:17

Чотири народні депутати ще 14 серпня 2014 р. подали до Верховної Ради України проект постанови № 4510а «Про забезпечення належних умов оплати праці та виплати надбавок педагогічним працівникам та працівникам бібліотек».

Ініціатори законопроекту - нардепи, обрані від політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Свобода" Олексій Кайда, Анатолій Вітів,  Маркіян Лопачак   та Олексій Фурман

Сьогодні, 2 вересня цей документ було погоджено Центральним Комітетом Профспілки.

Названий документ рекомендує Кабінету Міністрів України скасувати цьогорічні березневі постанови № 88 та 89, якими запроваджено встановлення педагогічним працівникам надбавок за престижність праці у граничному розмірі до 20 відсотків, а бібліотечним працівникам надбавок за особливі умови роботи у граничному розмірі до 50 відсотків посадового окладу замість їх фіксованих розмірів.

В другому пункті говориться, що необхідно вжити невідкладних заходів щодо встановлення належних умов оплати праці та виплати надбавок педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I - II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування та працівникам державних і комунальних бібліотек, які провадять культурну, освітню, інформаційну, науково-дослідну, методичну діяльність.

Автори законопроекту навіть згадують  рекомендації ЮНЕСКО/МОП «Про становище вчителів» від 5 жовтня 1966 року, ухвалені спеціальною міжурядовою конференцією з питань статусу вчителів, що визнають вирішальну роль вчителя у розвитку освіти, особистості, у формуванні суспільства в цілому та зазначає, що серед різних факторів, які впливають на становище вчителів, особливу увагу необхідно приділяти заробітній платі, яка повинна відповідати значенню педагогічної діяльності для суспільства та бути співмірною із заробітною платою, що виплачується працівникам інших професій, що потребують подібної або еквівалентної кваліфікації (п. 114).

Як відомо, галузева профспілка відстоює через судові органи скасування постанов Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 року № 88 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 року № 373» та № 89 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 року № 1073», як таких, що звужують трудові права освітян.

Завантажити документи можна тут: postanova.doc [47,5 Kb] , zapyska.doc [202,89 Kb], pogodgenniya_spo.doc [69 Kb] 

Коли цей проект Постанови Верховної Ради України буде розглянуто народними депутатами, поки що невідомо.