Новий Закон "Про освіту" не пердбачає старшої школи?

15.12.2015 18:44

Заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей під час зустрічі з директором департаменту професійної освіти і зайнятості GOPA Consultants Мартіном Еглітца та регіональним директором Інституту DVV International Анітою Якобсоне розповів куди можуть піти випускники 9-х класів. В цьому списку не передбачаються старші класи школи. 

Однак, обовязкова умова для закінчення 9-го класу - складання ЗНО, передбачає законопроект «Про освіту». За ним в Україні зміниться структура середньої освіти.   

Як перший  варіант вступ до багатопрофільного академічного ліцею, який буде готувати школярів до вступу у заклади вищої освіти.  

Решта варіантів -  професійний ліцей або професійний коледж.

Передбачається, що професійні ліцеї готуватимуть кваліфікованих робітників, професійний коледж – молодших спеціалістів.

Також студенти професійних ліцеїв та коледжів за бажанням матимуть можливість продовжити своє навчання у ВНЗ. 

«До початку реформи нам потрібно підняти престижність професійної освіти, як однієї з кращих освітніх траєкторій професійного розвитку», - наголосив Павло Хобзей.

Заступник Міністра зазначив, що професійна освіта під час реформування потребує експертної міжнародної підтримки щодо підручників, програм та методичних матеріалів для професійних закладів. Також актуальним залишається питання оснащення та кадрового забезпечення для незалежних професійних центрів кваліфікації, які передбачають сучасне обладнання та висококваліфікованих майстрів.