Новий Закон пропонує 20% надбавку вчителям за сертифікацію

28.01.2016 17:29
У середу  27 січня 2016 року заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей  презентував оновлену редакцію проекту Закону України "Про освіту" на розширеному засіданні Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України. Документ доопрацьовували фахівці Міністерства освіти і науки спільно з Національною академією педагогічних наук, громадськими організаціями, експертами суттєво доопрацювало законопроект «Про освіту». Про це повідомив 
 

За словами Павла Хобзея у доопрацьованій редакції закону залишається існуюча щомісячна надбавка для науково-педагогічних працівників за вислугу років, а також запроваджується мотиваційна складова у вигляді 20% посадового окладу для тих вчителів, які готові добровільно пройти сертифікацію.
 
Законопроект пропонує запровадити 12-річну школу. У його прикінцевих положеннях визначається, що навчання учня за програмою 12-річної школи повинно починатися 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти – 1 вересня 2022 року, для профільної середньої освіти – 1 вересня 2018 року. «Старша школа зазнає більше змін, адже основна мета запровадження 12-річної освіти – зменшити навантаження на учня, надати йому право обирати предмети у старшій школі та запровадити профільну старшу школу», - пояснив Павло Хобзей. 
 
«Вперше на законодавчому рівні передбачено можливість створення батьківських рад як органів громадського самоврядування в закладах середньої та професійної освіти», - підкреслив Павло Хобзей.
 
За словами заступника Міністра, у доопрацьованій редакції проекту закону визначені складники системи освіти. В частині про формальну освіту, що здобувається на відповідних рівнях, кожному з них передбачені відповідні рівні Національної рамки кваліфікацій. Наприклад, дошкільна освіта відповідає 0-ому рівню рамки, початкова – І-ому рівню, а освітньо-науковий рівень вищої освіти відповідає VIII-XI рівням. Також визначено рамки системи забезпечення якості освіти, зокрема, закладені чіткі інструменти процедури і заходи забезпечення якості освіти такі, як ліцензування освітньої діяльності, акредитація освітніх програм, зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, інституційний аудит, моніторинг якості навчання, атестація та сертифікація педагогічних працівників. Вводиться норма про те, що атестація здобувачів середньої освіти передбачається виключно у формі ЗНО після 9-го і 12-го класів.
 
Рішенням Комітету з питань науки і освіти ВР України законопроект «Про освіту» відправлено на повторне читання в Комітет, де він буде доопрацьовуватися. На це у профільного комітету є 30 днів, потім законопроект «Про освіту» буде розглядатися у депутатами Верховної Ради.