Особливості проведення ЗНО-2016
28.01.2016 14:25
У четвер 28 січня 2016 року у Міністерстві освіти і науки відбулася прес-конференція директора Українського центру оцінювання якості освіти Вадима Карандія щодо початку реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні у 2016 році.
Вадим Карандій зазначив, що у зовнішньому незалежному оцінюванні можуть взяти участь випускники загальноосвітніх навчальних закладів цього року та минулих років, які отримали повну загальну середню освіту і планують вступати до вищих навчальних закладів, - повідомляє сайт МОН України. «Для вступу абітурієнти подають сертифікати ЗНО лише 2016 року», - підкреслив директор УЦОЯО.
Як розповів директор центру, кожен учасник ЗНО має право складати тести не більш як із чотирьох навчальних предметів. Основну сесію ЗНО буде проведено з 5 травня до 17 червня, додаткову – з 14 червня до 4 липня. Для випускників шкіл 2016 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури - обов’язковий предмет; математики або історії України - за вибором випускника, будуть зараховуватися як оцінки за державну підсумкову атестацію. «Випускник може пройти зовнішнє незалежне оцінювання з математики, з історії України, проте оцінку за ДПА буде зараховано лише з одного предмета», - пояснив Вадим Карандій.
Директор також розповів про основні етапи реєстрації для участі у ЗНО, яка почнеться 1 лютого 2016 року та триватиме до 4 березня 2016 року. За його словами, з 1 лютого за допомогою спеціальної програми, розміщеної на офіційному сайті УЦОЯО, охочі взяти участь у ЗНО зможуть сформувати та роздрукувати бланк реєстраційної картки. Особи, які не мають змоги зробити це самостійно, можуть звернутися до пункту реєстрації. У цьому році для випускників загальних освітніх навчальних закладів пункти реєстрації створено за місцем їхнього навчання.
Окрім того, після оформлення реєстраційної картки учасник ЗНО має сформувати комплект реєстраційних документів. Реєстраційні документи випускники загального середнього навчального закладу цього року подають до закладу, в якому навчаються, а випускники минулих років, учні або студенти професійно-технічних, вищих навчальних закладів надсилають реєстраційні документи на адресу регіонального центру, указану в контрольно-інформаційному листі. «Для випускників, які проживають на неконтрольованих територіях та не мають можливості надіслати документи поштою, передбачено подання документів електронною поштою», - зазначив Вадим Карандій.
Після проходження реєстрації, майбутній учасник ЗНО отримає від регіонального центру сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційний бюлетень та реєстраційне повідомлення. Ці документи будуть надіслані випускникам шкіл за адресою закладу, де вони навчаються. А випускникам минулих років – за адресою, указаною під час реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна вносити тільки до 18 березня.