Оцінювати учнів по-новому і поступово

03.09.2013 09:57

Міністерством освіти затверджено орієнтовні вимоги оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти.

Відповідний наказ підписаний з метою організованого переходу на нові Державні стандарти та додержання державних вимог до рівня загальноосвітньої підготовки учнів.

У документі зазначається, що вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів розроблені відповідно до Державного стандарту початкової загальної освіти, і набувають чинності поетапно: у 1 класах загальноосвітніх навчальних закладів - з 2012/13 навчального року; у 2 класах - з 2013/14 навчального року; у 3 класах - з 2014/15 навчального року та у 4 класах - з 2015/16 навчального року відповідно.



Вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів основної школи розроблені відповідно доДержавного стандарту базової і повної загальної середньої освіти та наказу МОНмолодьспорту від 13.04. 2011 року № 329 "Про затвердження Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти".

Вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів основної школи також набуватимуть чинності поетапно: у 5 класах загальноосвітніх навчальних закладів - з 2013/14 навчального року; 6 класах - з 2014/15 навчального року; 7 класах - з 2015/16 навчального року; 8 класах - з 2016/17 навчального року; 9 класах - з 2017/18 навчального року відповідно.

Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюється за 12-­бальною шкалою.

Змістом вимог до оцінювання учнів основної школи є виявлення, вимірювання та оцінювання навчальних досягнень учнів, які структуровані у навчальних програмах, за предметами.

Відповідно до ступеня оволодіння знаннями і способами діяльності виокремлюються чотири рівні навчальних досягнень учнів: початковий, середній, достатній, високий.

Кожен наступний рівень вимог включає вимоги до попереднього, а також додає нові.

Оцінювання здійснюється у процесі повсякденного вивчення результатів навчальної роботи учнів, а також за результатами перевірки навчальних досягнень учнів: усної ( індивідуальне, групове, фронтальне опитування), письмової (самостійна робота, контрольна робота, тематична контрольна робота, тестування, та інші).

Навчальний заклад може використовувати інші системи оцінювання навчальних досягнень учнів за погодженням з місцевим органом управління освітою. При цьому оцінки за семестри, рік, результати державної підсумкової атестації переводяться у бали відповідно до цих критеріїв.

З метою підвищення мотивації учнів до навчання, формування ключових компетентностей, підвищення об'єктивності оцінювання впродовж всього періоду навчання, градації значущості балів за виконання різних видів робіт можна застосовувати рейтингову систему оцінювання.