Підручники для 4 і 7 класів будуть відомі лише 20 березня, але замовляти їх будуть самі школи

20.09.2014 11:08

Нове і зовсім нетрадиційне рішення про забезпеченя шкіл підручниками з 2015/2016 навчального року було прийняте на завершальному засіданні членів Асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів України, а також експертів, що проходило 16 вересня у Міністерстві освіти і науки під головуванням заступника Міністра освіти і науки Павла Полянського.

По-перше, конкурс підручників буде максимально прозорим.  Автори підручників для 4-х та 7-х ласів мають подати оригінал-макети підручників для розміщення на репозитарії вже 20 грудня 2014 р. і до 20 січня 2015 р. Сам же конкурс триватиме з 20 січня до 20 березня 2015 року. За цих два місяці вчителі матимуть можливість ознайомитися з конкурсними підручниками на порталі, обрати один із них, а школи – замовити підручники, які обрали їхні педагоги. Кожна школа повинна заздалегідь зареєструватися на порталі і пройти валідацію з державним реєстром шкіл й лише тоді вона отримає свій пін-код, що дозволить взяти участь в конкурсі і оформити замовлення. Форми для реєстрації шкіл та замовлення зараз розробляються.

Відповідно, і вже готові підручники школи зможуть замовляти самосітйно через спеціальну онлайн-форму на репозитарії. Фінальні результати по всій Україні будуть відображені на порталі одразу ж наступного дня після завершення конкурсу. Тобто, у сублоту 21 березня. Так само прозорими, із розміщенням у відкритому доступу, будуть всі без винятку процедури та етапи проведення конкурсу.

Нині електронний репозитарій перебуває в режимі апробації за адресою:  ua.lokando.com/start.php.    Це дозволяє кожному вчителеві заздалегідь ознайомитися з його роботою, уже долучати до навчання розміщені матеріали, а також висловити свої побажання чи зауваження, якщо виникають труднощі в користуванні порталом (надсилати на скриньку bhv.kiev@gmail.com). Загалом, репозитарій розробляється не лише як база для нового конкурсу з відбору підручників, але й як простір цифрового навчального матеріалу, який буде для вчителя і учнів максимально зручним у користуванні та корисним у навчальному процесі.

Ознайомитися з покроковою інструкцією з користування репозитарієм можна за покликанням: https://ua.lokando.com/portal/main.php?todo=showObjDataInDiv#objid=102435&type=objectdetai