Підручники для 4-х та 7-х класів оберуть педагоги на електронному порталі

04.07.2014 16:18

Зовсім нова схема відбору нових підручників була визначена на третій зустрічі із експертами та книговидавцями щодо шкільних підручників для 4-х та 7-х класів. Вона проходила у МОН України  в четвер  3 липня 2014 року  під головуванням заступника Міністра освіти і науки Павла Полянського.

Одноголосно була підтримана ідея створити електронний портал на якому будуть розміщені електронні зразки всіх рукописів, що були подані авторами на конкурс і отримали гриф МОН. 

Педагоги матимуть доступ до електронних рукописів, з яких і обиратимуть кращий підручник для навчання. Найрейтинговіший рукопис буде передано до друку.

Павло Полянський зауважив, що така схема дозволяє відмовитися від «лінійки», і це лише сприятиме викладачам у навчальному процесі: «Адже тепер споживач сам формуватиме собі лінійку – і ключовим буде не прізвище автора, а якість підручника і, відповідно, якість знань дитини». Також було наголошено, що рукописи підручників для 4-х та 7-х класів, які ще не пройшли грифування, потрібно подати на гриф.

 

На наступній зустрічі вирішено обговорити вже деталізований проект щодо відбору, друку та впровадження нових підручників у школах, а також пропозиції щодо структури Незалежної агенції, яка проводитиме експертизу підручників.