Парламент розгляне новий Закон "Про освіту"

20.11.2015 14:24

У Верховній Раді зареєстровано доопрацьований проект закону "Про освіту". Відповідне повідомлення оприлюднено на сайті Верховної Ради України.  


У пояснювальній записці до документу № 3491, наголошується, що впродовж усього періоду існування незалежної України в освітньому секторі країни накопичувалися численні проблеми системного характеру, зокрема в галузях дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної, позашкільної та вищої освіти, що зумовило необхідність кардинальних змін.

Розробники закону зазначають, що основними завданнями закону є удосконалення правових механізмів реалізації конституційного права громадян на рівний доступ до якісної освіти на всіх рівнях, створення умов для освіти особи упродовж життя, створення умов високоякісної системи освіти, доступної для кожної людини, у тому числі осіб з особливими освітніми потребами.

Також проект закону направлений на забезпечення децентралізації управління системою освіти та чіткого розмежування повноважень між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Прийняття нового законопроекту має забезпечити безоплатність дошкільної, повної загальної середньої освіти у державних та комунальних навчальних закладах, розвиток та підтримку профільного навчання.

Передбачається заміна практики позаконкурсного вступу до вищих навчальних закладів на надання грошової підтримки.

Буде проведено удосконалення нормативно-правової бази освіти, у тому числі розроблення новітніх програм, зорієнтовних на модернізацію системи перепідготовки, підвищення кваліфікації та стажування педагогічних, науково-педагогічних працівників і керівників навчальних закладів.