Підручники будуть вже 30 листопада

24.11.2015 18:39
Державна установа «Інститут модернізації змісту освіти» 16 листопада уклала угоди про друк підручників на 69,21 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».
Закупівлю провели за переговорною процедурою, оскільки саме ці видавництва мають виключні майнові права на підручники. Список останніх затверджує Міністерство освіти та науки.
Замовлено підручники з усіх предметів для 4 та 7 класів, повідомляє "Наші гроші". Строк поставки – до 30 листопада.
Найдорожчими виявилися підручники з іноземних мов для спецшкіл із їх поглибленим вивченням. Через невеликі наклади вони коштували по 85 грн. за екземпляр.
Це майже вшестеро дешевше, ніж коштували подібні підручники за часів міністра освіти Дмитра Табачника, коли курс долара, а відтак і вартість паперу були втричі нижчими від нинішніх цін.
Так, у 2013 році «Іспанська мова для загальноосвітніх навчальних закладів. 1 клас» коштувала 518 грн., а «Іспанська мова. 2 клас» – 500 грн. при накладах у 274 екземплярів. Підручники для 11 класу ДП «Всеукраїнське спеціалізоване видавництво «Світ» узагалі видавало по 988-1604 грн.
Цього ж року «Іспанська мова для 4 класу загальноосвітніх навчальних закладів» накладом 176 екземплярів коштувала лише 85 грн.
«Видавництво Генеза» отримало замовлень на 33,10 млн грн. Його власниками є Олексій Дубас, Віктор Єзловецький, Володимир Дейкало, Олег Фурман та Марія Чижевська. Головним редактором у видавництві раніше працював Олександр Удод, котрий 5 років очолював «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти». На базі останнього торік утворили «Інститут модернізації змісту освіти», яким зараз керує Наталія Вяткіна.
Ще 23,99 млн грн. заплатять ТОВ «Видавничий дім «Освіта» Михайла Шишкіна. Керівником з 19 листопада є Костянтин Старовойт. Засновувала фірму у 2011 р. Тамара Федотюк, партнерка по фірмі «Ріелтістар» Тетяни Старчевич – директора Об’єднання по торгівлі та постачанню МОН.
Керівником донедавна була Тамара Ткаченко, яка раніше очолювала видавництва Міносвіти – «Укрвидавполіграфія» та Державне спеціалізоване видавництво «Освіта». Цю ж державну «Освіту» раніше очолювала Олена Жук, яка була й досі лишається підписантом ТОВ «ВД «Освіта».
ТОВ «Сиция» Антоніни Нестеренко отримає 8,43 млн грн. При заснуванні у 2008 р. «Сицию» зареєстрували за однією адресою у Харкові (вул. Кокчетавській, 20) з державним видавцем – ВАТ «Харківкнига». При цьому з 2007 р. «Харківкнигу» очолював Анатолій Нестеренко. За вказаною адресою приватна фірма приписана й досі, а державне підприємство натомість було ліквідоване у 2012 р.
Також 2,07 млн грн. дістанеться ТОВ «Літера ЛТД» Сергія Макаревича, Олесі Руденко та Віктора Круглова.
ТОВ «Видавництво «Світоч» отримає ще 1,62 млн грн. Фірма належить Інні Гребеньковій, а керівником є Тетяна Батаєва.