Правила за якими будуть призначати директорів шкіл:

21.10.2015 16:55

Ще 13 жовтня 2015 року Кабінет Міністрів України  видав розпорядження за № 827 "Про затвердження Порядку призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності". 

Кандидати в директори шкіл  надаватимуть конкурсним комісіям мотиваційні листи і перспективні плани розвитку навчального закладу та проводитимуть відкриті публічні презентації.  
Згідно з документом,  керівником навчального закладу може бути особа, яка є громадянином України, вільно володіє державною мовою та має вищу педагогічну освіту на рівні спеціаліста або магістра. Також претендентам необхідно мати стаж педагогічної роботи не менше трьох років, високі моральні якості та стан здоров’я, що дозволяє виконувати професійні обов’язки.

Відтепер, призначення керівників навчальних закладів здійснюватиметься виключно за результатами конкурсного відбору та шляхом укладення контракту.


Конкурс на посаду директора буде проводитись в результаті  утворення нового навчального закладу, наявності вакантної посади або прийняття рішення щодо розірвання трудового договору з попереднім керівником навчального закладу.

Рішення та оголошення про проведення конкурсного відбору оприлюднюватимуться в місцевих ЗМІ або на офіційному сайті органу, що призначатиме керівника навчального закладу.

До складу конкурсну комісії, що обиратиме керівника школи мають бути включені представники засновника, педагогічного колективу, громадського об’єднання батьків учнів навчального закладу, а також органу місцевого самоврядування та громадського об’єднання керівників навчальних закладів відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

До участі у роботі комісії з правом дорадчого голосу можуть також залучатися представники інших громадських об’єднань та експерти у сфері загальної середньої освіти.

Рішення конкурсної комісії прийматиметься більшістю голосів присутніх на засіданні членів комісії.

Обов’язковою умовою конкурсного відбору є подання претендентом мотиваційного листа і перспективного плану розвитку навчального закладу та проведення ним відкритої публічної презентації.

Після цього, конкурсна комісія надаватиме висновок щодо результатів відбору.

На підставі висновку не пізніше ніж через 10 робочих днів орган, що призначає керівника навчального закладу, має укласти контракт з визначеним конкурсною комісією претендентом.

Результати конкурсного відбору оприлюднюватимуться в місцевих ЗМІ або на офіційному веб-сайті органу, що призначає керівника навчального закладу.

Передбачається, що методичне забезпечення проведення конкурсного відбору здійснюватиме Міністерство освіти і науки.