Ставка у вчителів - 18 чи таки 24 години?

14.07.2014 15:57

Питання розміру ставок (педагогічного навантаження) учителів України було незмінним вже багато десятиліть, ще з далеких радянських часів.

Але останні півроку - чи навіть більше, педагогічними колективами загальноосвтніх навчальних закладів України, час від часу, проходить якась непевна хвиля запитань. А якою ж буде ставка в учителя - 18, 20, 24 чи навіть 30 годин?

Міністерство освіти і науки України вже декілька разів заспокоювало громадськість. Однак, напевно, не все так гладко в "нашому освітянському королівстві"

На минулому тижні у середу 9 липня, як повідомив на своїй сторінці у Фейсбук заступник міністра освіти Павло ПОЛЯНСЬКИЙ  знову у стінах МОН України говорилось про питання педагогічного навантаження українських вчителів. 

Як видно, всі ці хвилювання українських педагогів мають місце бути і продукує їх Місія МВФ, яка консультує наш уряд. 

"Відпрацювали позицію МОН щодо рекомендацій Місії МВФ. Заперечили проти збільшення педнавантаження педагогів, зокрема з 18 до 24 годин на тиждень для вчителів, - розповів Павло Броніславович, - оскільки це призвело б до скорочення третини вчителів (з 610 тис. ставок до 201,3 тис. ставок; 7,7 млрд грн.) та третини викладачів ПТНЗ й ВНЗ I-II р.а. (з 31,2 тис. до 10,3 тис.; 0,4 млрд грн.). 

«Економія» в обсязі 8,1 млрд грн. мала б наслідком зникненням багатьох шкіл і ПТНЗ, фактичного скорочення зарплат педагогів, значного збільшення навантаження на тих, хто б залишився працювати, зменшення часу, який педагоги мали б приділяти самоосвіті, й поповнення армії безробітних однією з найбільш освічених та інтелектуально розвинених категорій суспільства.