Телевізор та Інтернет заважають дітям читати

29.12.2012 18:10

Навички читання гірше у тих дітей, які мають мобільні телефони або мають в своїх кімнатах телевізори.

До такого висновку прийшли експерти з англійського Національного фонду освітніх досліджень.

Вони провели спостереження серед 4000 учнів в Англії і з'ясували, що якщо у дітей в кімнатах стоять телевізори та DVD-плеєри, а самі діти активно користуються мобільними телефонами, то вони значно гірше вирішують завдання у тестах на читання, ніж їх однолітки, які не мають цих гаджетів. Проте, дві третини 10-річних школярів у Великої Британії мають власні телевізори, майже такаж кількість маєє DVD-плеєри і мобільні.

А ось музичні інструменти, гра на них, навпаки, покращує навички читання серед дітей. Крім того, вчені з'ясували, що чим довше підлітки сидять на різних соціальних сайтах, тим гірше даються їм такі науки, як фізика, хімія і математика. Незважаючи на те, що англійські діти займають почесне 11-е місце в світовому рейтингу, який оцінює навички читання серед школярів, кількість тих, хто читає погано, залишається досить високою. В Англії в два рази більше десятирічок, ніж в США, які «застрягли на базовому рівні читання».

Комп'ютери, телевізори та мобільні телефони дійсно діють на дітей руйнівно. Нині 20% десятирічок проводять перед екранами більше трьох годин на день. Окрім проблем з навиками читання це призводить до розвитку зайвої ваги, а також хронічних хвороб, які пов'язані з малорухливим способом життя. Тим більше, що сидіння перед комп'ютером або ТВ школярі зазвичай поєднують з поглинанням великого обсягу вкрай шкідливою  їжі, на кшталт чіпсів або газованої води.


MedikForum