Терміни вступної кампанії - 2014

08.06.2014 12:07

Вступ у вищі навчальні заклади у 2014 році відбувається на підставі чинних Умов прийому до вищих навчальних закладів (далі – Умови прийому), що затверджені наказом Міністерства освіти № 1510 від 29.10.2013 року, повідомляє сайт "Освіта".

У 2014 році абітурієнти мають право подати документи у п’ять вищих навчальних заклади та на три спеціальності в кожному з них (максимум 15 спеціальностей).

Початок прийому документів

Вступна кампанія 2014 року розпочинається 11 липня. Із цього дня вищі навчальні заклади України починають приймати в абітурієнтів документи для вступу.

Закінчення прийому документів

Прийом документів у осіб, які для вступу на навчання повинні проходити творчі конкурси у вищих навчальних закладах, закінчується 24 липня. Самі ж творчі конкурси проводяться в кілька сесій з 21 липня до 1 серпня 2014 року включно.

Прийом документів у осіб, які повинні складати вступні іспити або проходити співбесіду у вищих навчальних закладах, закінчується 24 липня. Вступні іспити та співбесіди проводяться із 25 липня до 1 серпня 2014 року включно.

Прийом документів в усіх інших абітурієнтів, які вступають у ВНЗ на основі повної загальної середньої освіти та подають для вступу результати зовнішнього незалежного оцінювання,закінчується 1 серпня о 12 годині 00 хвилин.

Формування ВНЗ рейтингового списку абітурієнтів

Після того як усі абітурієнти подадуть документи у вищі навчальні заклади України, формується рейтинговий список. Рейтинговий список – це список усіх абітурієнтів, які подали документи у вищий навчальний заклад, із зазначенням рейтингового бала та рейтингового місця кожного абітурієнта. Такий список формується в кожному навчальному закладі та за кожною окремою спеціальністю.

Перші рейтингові списки із зазначенням осіб, рекомендованих для зарахування у вищий навчальний заклад на бюджетну форму навчання, оприлюднюються 2 серпня не пізніше 12-ї години («перша хвиля»). Після цього в абітурієнтів буде три дні (до 4-го серпня включно) для того, щоби подати оригінали документів у той ВНЗ, який їх рекомендував до зарахування.

5 серпня до 12-ї години рейтингові списки повинні оновити («друга хвиля»), з них будуть виключені особи, які не подали в період з 2 до 4 серпня оригінали документів у ВНЗ. У підсумку їх місця займуть абітурієнти, які у списку знаходились нижче, та сформується другий рейтинговий список з усіх спеціальностей у всіх ВНЗ України.

Ті абітурієнти, прізвища яких з’явились у другому рейтинговому списку, матимуть три дні (5, 6 та 7 серпня) для того, щоби подати оригінали документів у ВНЗ.

8 серпня до 12 години всі ВНЗ України повинні втретє оприлюднити рейтингові списки («третя хвиля»), знову виключивши з нього абітурієнтів, які не подали оригінали своїх документів протягом 5, 6 та 7 серпня. У результаті в новий рейтинговий список знову повинні увійти абітурієнти, які знаходились у списку нижче. Якщо прізвища таких абітурієнтів з’являться у списку, у них буде три дні (8, 9 та 10 серпня) для того, щоби подати оригінали документів. Не пізніше 15 години 11-го серпня ВНЗ повинні видати накази про зарахування абітурієнтів на бюджет.

Відтак приймальні комісії вищих навчальних закладів прийматимуть рішення про рекомендацію до зарахування на навчання на місця державного замовлення у три етапи: у перший, четвертий та сьомий дні після останнього дня прийому заяв, тобто 2, 5 та 8-го серпня 2014 року. У кожний із цих днів абітурієнт має можливість опинитись у списку рекомендованих для зарахування на бюджет.

Рішення приймальної комісії ВНЗ про рекомендацію із зарахування оприлюднюється в день його прийняття не пізніше 12-ї години.

Оприлюднення рейтингових списків

Рейтингові списки вступників оприлюднюються шляхом їх розміщення у повному обсязі на веб-сайтах вищих навчальних закладів із зазначенням категорій списку. Ці списки повинні оновлюватися при внесенні в них змін протягом строку проведення конкурсного відбору (відповідно 5 та 8-го серпня).

Офіційним повідомленням про надання рекомендацій до зарахування вважається оприлюднення відповідного рішення на стендах приймальних комісій вищих навчальних закладів. Рішення приймальної комісії про рекомендацію до зарахування також розміщується на веб-сайті вищого навчального закладу.

В Умовах прийому зазначено, що рекомендованим до зарахування вступникам можуть надсилати повідомлення за допомогою засобів електронного та мобільного зв’язку відповідно до правил прийому у вищий навчальний заклад, але це не означає, що абітурієнту обов’язково повідомлять про потрапляння у список рекомендованих до зарахування.

Рейтинговий список для контрактників

Після того як відбудеться зарахування на бюджетну форму навчання, тобто починаючи із 12-го серпня, розпочнеться зарахування абітурієнтів на контрактну форму навчання, яке триватиме до 18 серпня 2014 року. Принцип формування рейтингового списку для контрактників залишається таким самим, як і при зарахуванні на бюджет. Тобто 12 серпня 2014 року в кожному ВНЗ повинен з’явитись рейтинговий список осіб, які рекомендовані для зарахування на навчання на контрактну форму.

Рейтинговий список окремих категорій вступників

Також слід зазначити, що рейтинговий список вступників формується за окремими категоріями в такій послідовності:

  • вступники, рекомендовані до зарахування поза конкурсом;
  • вступники, рекомендовані до зарахування на місця цільового прийому;
  • вступники, рекомендовані до зарахування за результатами співбесіди;
  • учасники міжнародних олімпіад;
  • вступники, рекомендовані до зарахування за конкурсом.

Детальніше про зарахування окремих категорій вступників читайте в матеріалі Зарахування абітурієнтів поза конкурсом у 2014 році.

Строки прийому заочників

Строки прийому заяв і документів на навчання без відриву від виробництва (форми навчання – вечірня, заочна) визначаються правилами прийому у вищий навчальний заклад і становлять не більше одного місяця. Зарахування проводиться не пізніше ніж через 15 днів після завершення прийому заяв і документів, протягом яких проводиться конкурсний відбір.

Складено на підставі Умов прийому до вищих навчальних закладів України.