У вівторок 23 грудня профспілка освіти пікетує парламент

18.12.2014 14:14

У вівторок 23 грудня 2014 року Федерація профспілок України має намір організувати освітян для пікетування Верховної Ради та Кабінету Міністрів у разі нереагування влади на звернення профспілок щодо законодавчих ініціатив, які можуть вплинути на соціальний стан громадян. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Профспілки працівників освіти і науки.

У профспілці зазначають, що центральними органами влади в процесі підготовки Програми дій Уряду на 2015-2017 роки та Держбюджету на 2015 рік внесено пропозиції до законопроектів, реалізація яких призведе до значного обмеження соціальних прав громадян, гарантованих Конституцією України, зокрема щодо оплати праці, соціального захисту, пенсійного забезпечення, охорони здоров'я, освіти."У зв'язку з цим, на Консультативній раді при Голові ФПУ обговорено ситуацію та ініціюється проведення з 15 до 20 грудня 2014 року протестних заходів і дій на територіальному рівні, в галузевих профспілках, та Всеукраїнської акції протесту 23 грудня 2014 року в м. Києві", - повідомляють у Профспілці працівників освіти і науки.

Одночасно в рамках цих заходів Консультативна рада рекомендує членським організаціям "провести широке обговорення та інформування членів профспілок і громадськості про загрози "законодавчих нововведень" Уряду, наступ на законні права людей праці та наміри в черговий раз вирішити кризові проблем за рахунок зниження рівня життя громадян".

За результатами обговорення та прийнятих рішень, членським організаціям запропоновано визначити свою позицію щодо проведення солідарних дій профспілок та направити звернення до президента України, депутатів парламенту, уряду тощо.

Також у профспілках рекомендують своїм членським організаціям звернутися до членів профспілок, ветеранів і молоді щодо важливості їх активної участі у заходах на місцях і консолідації спільних дій та провести у цей період масові заходи, локальні пікети, збори, брифінги, прес-конференції, мітинги в обласних та районних центрах, залучивши представників ЗМІ та інші громадські організації з питань захисту прав людини, тощо.

"Федерацією профспілок України уже підготовлено Заяву ФПУ і направлено відповідні листи до Глави держави, Уряду країни, депутатських фракцій Верховної Ради України із зазначених питань, та планується проведення Всеукраїнської акції протесту у м. Києві 23 грудня 2014 року – пікетування Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України – у разі не реагування на звернення і вимоги профспілок", - повідомили у прес-служби Профспілки працівників освіти і науки.