Уряд готує збільшення педнавантаження на ставку з 18 до 22 годин?

19.08.2014 15:03
Велике занепокоєння цим питання висловлюється у Зверненні ЦК Профспілки працівників освіти і науки  України  до Прем’єр-міністра України А.П. Яценюка щодо намірів звузити права освітян та інших працівників бюджетної сфери. 
А причиною всьому цьому є  положення Меморандуму Міжнародного валютного фонду, спрямовані на скорочення чисельності працівників бюджетної сфери, укрупнення розмірів класів та шкіл, скорочення штатів, підвищення педагогічного навантаження для вчителів з 18 до 22 годин з метою скорочення видатків на галузь освіти.
У складних соціально-економічних умовах саме освіта має стати підґрунтям для консолідації суспільства для виходу з кризової ситуації, – йдеться у листі ЦК Профспілки за підписом Голови Г.Ф. Труханова. 
Галузева Профспілка, від імені майже двохмільйонного загону спілчан, просить не допустити схвалення Меморандуму МВФ, реалізація якого значно погіршить умови оплати праці працівників освіти та забезпечити дотримання вимог статей 22 Конституції України якою заборонено при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. 
"Заробітна плата українських вчителів не досягає половини рівня законодавчо встановленої заробітної плати і є найнижчою в Європі", - йдеться у названому документі.