Уряд вирішив як оптимізувати навчальні заклади

23.01.2016 15:19
Кабінет Міністрів України у середу 20 січня 2016 року прийняв Постанову про внесення змін у порядок створення освітніх округів та визначив умови функціонування загальноомсвітніх навчальних закладів, - розповідається на  Урядовому порталі.
В рамках децентралізації повноважень центральних органів влади Урядом внесено зміни у порядок створення освітніх округів, а також визначено умови функціонування загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідну постанову прийнято на засіданні 20 січня 2016 року.
 
Прийняті зміни дадуть ширші повноваження об’єднаним територіальним громадам, органам місцевого самоврядування і районного рівня самим вирішувати питання структури мережі загальноосвітніх навчальних закладів.
 
Опорні загальноосвітні навчальні заклади, що створюватимуться на місцях, будуть оснащені сучасною матеріально-технічною базою, зокрема, кабінетами фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп’ютерними комплексами, мультимедійним обладнанням тощо. З цією метою у грудні минулого року Уряд збільшив фінансування освітньої галузі на 121 771 000 гривень.
 
На місцях також вирішуватимуть питання організації підвезення учнів і педагогічних працівників шкільними автобусами до опорних шкіл.
Прийняті рішення забезпечать потреби громадян у якісній та доступній загальній середній освіті на місцях.


Нагадаємо, що у листопаді минулого року, прем’єр-міністр України А. Яценюк висловився про необхідність оптимізації мережі навчальних закладів: «Єдиний зараз шлях переконати в тому, що треба оптимізовувати мережу, - це показати кращу школу, сильніших вчителів і кращі умови для кожного учня. І тоді батьки і діти самі зрозуміють, що це не просто установа, де отримують папірець про здобуття середньої освіти, а навчальна установа, яка дає знання і можливість потім вступити до вищого навчального закладу», - сказав Яценюк в ході одного із засідань уряду.