В 2016 році три обовязкових ЗНО-ДПА для випускників шкіл та ВНЗ І-ІІ ступенів

03.07.2015 16:50
У пятницю 3 червня 2015 року   колегія Міністерства освіти і науки України серед інших питань (за присутності Глави уряду Арсенія Яценюка), прийняла рішення щодо форми проведення ЗНО-2016. 
Так було ухвалено рішення про те, що всі випускники шкіл складатимуть ДПА у формі ЗНО з трьох предметів: української мови (обов’язково), іноземної мови (обов’язково), математики або історії України (обов’язково).
Про те, яким буде зовнішнє незалежне оцінювання наступного року,  розповів Ігор Лікарчук, директор Українського центру оцінювання якості освіти на своїй сторінці у Фейсбуці.
 
"Щойно завершилося засідання колегії МОН. Дві знакові події. Перша – присутність та виступ Премєр-Міністра Арсенія Яценюка. Толково і дуже корисно для справи. Друга подія – прийнято рішення про те, яким буде ЗНО в 2016. Якщо коротко, то таким. Перелік предметів, із яких можна буде пройти ЗНО, не змінюється. Усі випускники загальноосвітніх шкіл складатимуть ДПА у формі ЗНО з трьох предметів: української мови (обов’язково), іноземної мови (обов’язково), математики або історії України (обов’язково). Якщо для вступу до ВНЗ будуть потрібні сертифікати з інших предметів, то можна буде скласти ЗНО (без проходження ДПА із них). Залишаються тести двох рівнів складності з української мови та літератури і математики для вступу до ВНЗ. ДПА у формі ЗНО також будуть проходити всі ті, хто здобуває загальну середню освіту у ВНЗ І – ІІ рівнів акредитації… Ось такі плани. Наступний крок – знайти для їхньої реалізації бюджетне фінансування та підготувати відповідні нормативні документи, в т.ч. й стосовно термінів завершення навчального року в 11-х класах шкіл. Але наміри колегії та керівників МОН дуже серйозні.”