В школах будуть проведені заходи до Дня початку кримського спротиву

17.02.2016 16:19

Міністерство освіти і науки України за підписом заступника міністра Павла Хобзея 16 лютого 2016 року було видано лист  № 1/9-79 "Про використання y загальноосвітніх навчальних закладах методичних рекомендацій".

В документі пропонується провести у школах з 23 лютого - цілий ряд  заходів, приурочених до Дня початку кримського спротиву. 

За визначенням розробників методичних рекомендацій, в їх основу покладено прагнення показати дітям розвиток політичної та соціокультурної ситуації в Криму впродовж лютого – березня 2014, а також після окупації шляхом систематизації хронології подій, письмових документів та усних свідчень, візуальних джерел, що документують події, які відбувалися на півострові у доленосні для нього моменти.

Рекомендації містять хроніку спротиву окупації, інформацію про загибель та викрадення людей, тортури, що стались внаслідок окупаційних дій з боку Російської Федерації в Криму, розповідь про групу курсантів, які заспівали Гімн України після підняття прапорів Російської Федерації в Академії Військово-морських сил в Севастополі, «Справу 26 лютого», «Справу Олександра Костенко», «Справу Олега Сенцова» тощо.

Також рекомендації містять інформативний мінімум для вчителів та базові конспекти для проведення виховних заходів до Дня початку кримського спротиву.