В Україні впровадять 12-річну освіту

22.12.2014 14:48

Нині Мінстерство освіти і науки працює над поведеням рефрми освіти.  Групи експертів, які працюють над проектом Концепції розвитку освіти на 2015-2025 роки та проектом рамкового закону про освіту запропонували перехід на 12-річну освіту. 

Спочатку пропонуваось 6 років на початокові класи, однак згодом змінили на 5-річку. Заступник міністра освіти і науки Павло Полянський на своїй сторінці у Facebook повідомив, що повну середню освіту діти здобуватимуть впродовж 12-ти років за схемою на 5+4+3, а шкільні програми та навчальні плани будуть розвантажені. 

Також, Павло Броніславович,  оприлюднив схему структури освіти, що має бути впроваджена в Україні після ухвалення рамкового закону про освіту.


Дошкільна освіта триватиме до досягнення 6-ти річного віку, після чого дітей зараховуватимуть до шкіл. Потім 5 років вони будуть навчатись у початкових класів.  А з 6-го класу розпочинатиметься навчання у базовій школі, що триватиме 4 роки. В ній буде збільшуватися кількість предметів, а після завершення 9 класу всі учні проходитимуть ЗНО. 

За результатами зовнішнього оцінювання випускники 9-х класів зможуть вступати: до навчального закладу академічного спрямування (учні з кращими результатами ЗНО; орієнтація на вступ до університету), навчального закладу професійного спрямування або професійного коледжу.
За словами Павла Полянського, важливим є те, що жоден з цих шляхів не буде глухим кутом в освітній траєкторії молодої людини й вона зможе вступати до вищого навчального закладу.
Старша школа матиме професійну орієнтацію. Атестати про здобуття повної загальної середньої освіти отримуватимуть ті учні, які успішно складуть ЗНО у 12-му класі.
"Загальний підхід до дошкільної та всіх щаблів загальної середньої освіти полягає в тому, що окрім можливості безкоштовно здобувати освіту в комунальних навчальних закладах (класно-урочна система), діти на підставі освітньої програми можуть робити це в інший спосіб", - зазначив заступник міністра Павло Полянський.