В УЦОЯО "стійке злочинне об'єднання" змінювало інформацію "Реєстрі осіб, які пройшли ЗНО"?

21.07.2015 18:44

В обід 21 липня 2015 року в Українському центрі оцінювання якості освіти почалась спеціальна операція, яку проводили Генеральна прокуратура України, СБУ, МВС із "затримання чиновників Міністерства освіти України". 

"Там є такий Український центр оцінювання якості освіти, зараз є всі підстави вважати, що керівництво цього центру зловживало своїм службовим становищем і вчинило низку тяжких злочинів. Я впевнений, що сьогодні вони будуть затримані і надалі суд вирішуватиме питання про їх арешт”, – заявив генпрокурор Віктор Шокін на бирфінгу. 

Ця новина стала головною сенсацією дня.

Генеральною прокуратурою за матеріалами департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері інформаційної безпеки СБУ розпочато кримінальне провадження за фактами несанкціонованого втручання та зміни інформації в «Реєстрі осіб, які пройшли зовнішнє незалежне оцінювання» за ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 362, ст. 363, ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 364 КК України. Досудове розслідування у кримінальному провадженні доручено ГСУ МВС України.

В ході слідства встановлено, що службові особи керівного складу Українського центру оцінювання якості освіти Міністерства освіти та науки України, організувалися у стійке злочинне об'єднання для несанкціонованого з використанням службового становища втручання до «Системи оцінювання якості освіти» та «Реєстру осіб, які пройшли зовнішнє незалежне оцінювання» для зміни інформації, що обробляється в ньому, на користь третіх осіб. 

Такі дії надавали цим особам незаконні переваги у доступі до вищої освіти, отримання відзнак (медалей) та оплаті навчання за бюджетні кошти, одночасно обмежуючи доступ до освіти обдарованій молоді.

Таким чином, вказані службові особи використали зовнішнє незалежне оцінювання, яке є основним інструментом боротьби з корупцією в сфері освіти, для створення у власних інтересах та інтересах третіх осіб корупційного механізму доступу до вищої освіти.

У ході проведених 21.07.2015 Генпрокуратурою спільно з СБУ та МВС обшуків вилучено комп’ютерне обладнання з доказами зазначених протиправних дій.

Слідство триває. Наразі вирішується питання про обрання вказаним особам запобіжних заходів, - повідомив сайт Генпрокуратури. 


У пятницю 17 липня 2015 р. директор УЦОЯО Ігор Лікарчук в інтервю газеті "Факти" сказав, що до нього приходили "впливові чиновники та просили додати їх дітям хоча б один бал"...