Зарплати не підвищать, але виплатять вчасно скоротивши вчителів

01.06.2015 14:14

Міністр освіти і науки Сергій Квіт пообіцяв вже з 3 червня почнеться вчасна виплата заробітної плати вчителям, включаючі і відпускні. На засідання уряду він нагадав, що цього року середня освіта фінансується через субвенцію.
"Я хочу просто підтвердити, що всі виплати будуть зроблені вчасно. І відпускні вчителі будуть отримувати, починаючи з 3 червня, тобто ніяких затримок не буде", - запевнив міністр.
Однак, за його словами, у зв‘язку з тим, що фінансові відносини цього року виглядають інакше, ніж вони виглядали раніше, можливо, "є певна нервозність у областях".
Міністр звернувся до керівників регіонів пропрацювати це питання та забезпечити виплати вчителям вчасно і до відпустки.

Для цього додатково було виплачено  964,8 млн. грн., вже у травні замість виплати протягом літніх місяців.


Також Міністерство фінансів 2 та 11 червня перерахує на виплату освітянам подвійний розмір місячної субвенції загальним обсягом 6,6 млрд гривень.

В той же час розмова про підвищення зарплати освітянам припинена. Нагадаємо, що міністр освіти і науки Сергій Квіт під час брифінгу 5 вересня 2014 року заявив, що одним із першочергових завдань системи середньої освіти є збільшення зарплат вчителів.

А профспілки взагалі прогнозують, що в результаті реформ в 2015-2016 роках буде скрочено більше 100 тисяч педагогів, що складає пяту частину.