7 ІУ УРОК 2
Тема 1 «Виникнення та розвиток Київської Русі»
Слов’яни під час Великого переселення народів
Мета: визначити територію, заняття й суспільні відносини союзів слов’янських племен, що стали базою, на якій виникла держава - Київська Русь; розвивати в учнів навички роботи з першоджерелами, історичною картою, блок-таблицями, схемами; на основі роботи з документами вдосконалювати компетенції знання - образні, логічні та оцінюючі; виховувати в учнях почуття національно-історичного патріотизму.
Завдання: на основі теоретичного матеріалу та історичних джерел сформувати знання з періоду створення держави, вдосконалити учнівські компетенції, спираючись на роботу з історичними джерелами, контурними картами; залучати учнів до самостійної роботи, роботи в групі; особливу увагу приділити розвитку оціночних компетенцій; розвивати критичне мислення учнів; виховувати учнів у дусі поваги до історії своїх предків.
Наочні та історичні джерела: карта «Київська Русь», текст «Повісті минулих літ», підручники.
Обладнання: документи, атласи й контурні карти, презентація, незаповнені схеми, підручник.
Основні дати: кінець V - початок VI ст. - заснування Києва; VIII-IX ст. - розселення східнослов’янських племінних союзів на території України
Опорні поняття: «Київська Русь», «язичництво», «князь», «дружина», «держава», воєнна демократія, союзи племен, суспільний устрій.
Тип уроку: комбінований, з дидактично-розвиваючим ухилом.
Хід уроку
I. Перехідне повторення
1. Слов’яни під час Великого переселення народів
Конспект уроку № 2 Словяни під час Великого переселення народів. Кий, Щек, Хорив і Либідь