Учні - автори даного віртуального музею, ви все зробили правильно. Вдало підібрані ілюстрації з деяких музеїв світу розкривають картину воєнних дій. Це свідчить про високий рівень сформованості умінь використовувати інформаційні ресурси
Віртуальний музей "Друга світова війна (1939-1945 рр.)"
Зал А: Діарами головних битв Другої світової
Зал Б: Зброя Другої світової війни
Зал В: Військові різних країн
Зал А: Діарами головних битв Другої світової
До кінця першої декади липня 1941 року німецькі війська захопили Латвію, Литву, Блорусь, значну частину України, Молдову та Естонію. Основні сили радянського Західного фронту розгромлені в Білостоцько-Мінській битві.
Радянський Північно-Західний фронт зазнав поразки в прикордонній битві і був відкинутий. Проте радянський контрудар під Сольцами 14 — 18 липняпризупинив німецький наступ на Ленінград майже на 3 тижні.
Радянський Південно-Західний фронт також зазнав поразки і був відкинутий від кордону, але провальний контрудар радянських мехкорпусів не дозволив німецьким військам здійснити глибокий прорив і захопити Київ.
Причинами невдалої спроби контрнаступу і великих втрат радянських військ
(на один підбитий німецький танк припадало 20 радянських) вважаються відсутність прикриття авіацією (майже всі літаки були знищені у перші години війни на аеродромах першої лінії), відсутність організації взаємодії танкових сил з іншими родами військ, брак досвіду команд
Битва за Москву (рос. Битва за Москву, нім. Schlacht um Moskau) — одна з наймасштабніших битв Другої світової війни за участю радянських та німецьких військ на московському напрямку.
Битву можна поділити на дві частини — оборонна (30 вересня — 4 грудня 1941) та наступальна (5 грудня — 7 січня 1942).
В німецькій військовій історії битва також відома як Операція «Тайфун».
Сталінградська битва (17 липня 1942 — 2 лютого 1943) — битва радянських військ проти німецьких, італійських, румунських і угорських військ у ході Великої Вітчизняної війни.
Битва була одною з найважливіших подій Другої світової війни й поряд з битвою на Курській дузі була переломним моментом у ході воєнних дій, після яких німецькі війська втратили стратегічну ініціативу.
Сталінградська битва поділяється на два періоди: наступ німецьких військ (з 23 серпня по 18 листопада 1942 року), і контрнаступ радянських військ (з 19 листопада 1942 року по 2 лютого 1943 року).
Битва за Дніпро та Київ — одна з найепічніших та найтрагічніших сторінок в історії Другої світової війни. У боях було задіяно близько 4 мільйонів людей з обох сторін. Лінія фронту становила приблизно 1 400 км. Битва була однією з наймасштабніших і найкривавіших воєнних операцій світової історії. Оцінки кількості загиблих різняться між 1,7 та 2,7 млн.
Воїнам доводилося під вогнем противника переправлятися через річку з ходу — здебільшого без плавзасобів, танків, важкої артилерії, що спричинило незмірно високі втрати, особливо серед новомобілізованого населення України. Водночас ця перемога мала величезне стратегічне й моральне значення.